IT és webfejlesztés MODUL
Javasolt tanulási útvonal

A modulhoz tartozó oktatóanyagok:

Azure haladó szinten
Egy újabb oktatóanyag a felhőről, immár haladó szinten. Itt már konkrét szolgáltatásokban mélyedünk el.
Azure Monitoring, Log Analytics
VNET, Subnet, Peering, Routing, NSG, ASG, VPN
Virtual Machine, Load balancing, VMSS
Storage, CDN
Function App, Logic App, Web App, CI/CD
Docker, Kubernetes, Container App, Container Registry
Mindegyik témából 1-1 óra, a használatról, a részletes beállításokról, lehetőségekről, korlátokról, összekötésekről más szolgáltatásokkal.

Cloud alapozó – AWS, Azure
Mi az a felhő? Miért ilyen népszerű? Miért használja egyre több cég világszerte? Milyen előnyei és hátrányai vannak? Melyek a legnagyobb és legismertebb felhő szolgáltatók jelenleg?
Ezekre és még több kérdésre kaphatsz választ, ha elvégzed ezt az oktatóanyagot. Neked való ezt a videós oktatóanyag akkor is, ha nem vagy informatikai szakember, csupán érdekel ez a témakör. Neked készült, akkor is ha szakmai karriered szeretnéd fejleszteni, vagy úja kihívások felé szeretnél nézni.

Cloud haladó AWS
A videós oktatóanyag hossza: 6 óra 39 perc
Fedezd fel az AWS cloud világának mélységeit a mi haladó szintű videós oktatóanyagunkkal! Ha már ismered az AWS alapjait és szeretnél mélyebben elmerülni az előfizetés létrehozásának és beállításának, a hálózati architektúrák (VPC, Peering, VPN, DNS) finomságaiba, a virtuális gépek (méretezés, skálázás, terheléselosztás) művészetébe, akkor ez az oktatóanyag neked szól.

Cloud pozíciók és karrierút
Milyen pozíciók vannak a felhőben? Milyen fizetési sávok tartoznak ezekhez? Milyen a pozícióhoz szükséges tudást kaphatok a felhő képzéseken? A Mentor Klubbal hogyan érhetem el ezeket? Hogyan értelmezzem a pozíció leírásokat? Ezekre és még sokminden másra is választ kaphatsz.

cPanel alapozó
A webhosting (tárhelyszolgáltató) cégek legjava cPanel-t használ ügyfeleik részére. Ez egy “vizuális” szolgáltatás kezelő rendszer, ahol kezdőként is lehetőségünk van könnyedén beállításokat módosítani, létrehozni email fiokokat, új tartományokat hozzáadni és WordPress weboldalakat telepíteni (többek között).

Elementor alapozó
Elementor alapozó oktatóanyag, amivel jó alapokon indulhatsz el WordPress weblap építéshez!

Frontend webfejlesztés – HTML, CSS, JavaScript alapozó
Ajánljuk azoknak, akik egyszerűen csak kíváncsiak arra, hogy milyen technológiák támogatják a web alapú rendszerek fejlesztését és hogyan alkotják meg ezeket az alkalmazásokat.
Ajánljuk pályamódosítás vagy szakmaváltás előtt állóknak, akik kíváncsiak arra mennyire tudnák megtalálni magukat ebben a világban.
Nem szükséges programozói előképzettség viszont fontos a stabil és erős napi szintű internet és egyéb alkalmazás használói tapasztalat.

Full-Stack 2: Backend webfejlesztés (PHP, MYSQL)
A második modul szorosan kapcsolódik és építkezik az első bevezető modulban (Frontend webfejlesztés – HTML, CSS, JavaScript alapozó) elhangzott ismeretanyagra.

Full-Stack 3: Haladó PHP és JAVASCRIPT (OOP,AJAX,MVC)
Ebben a videó kurzusban elsősorban azokkal a fejlesztői eszközrendszerekkel és technológiákkal ismerkedünk meg, amelyek kifejezetten a mai modern alkalmazásfejlesztési módszertan és filozófia támogatására lettek beépítve a fejlesztői környezetekbe.
Megismerkedünk gyakorlati példákon keresztül az objektum orientált programozás (OOP) alapelveivel PHP környezetet használva.

Full-Stack 4: Összetett webalkalmazások és architektúrák, agilis szoftverfejlesztés csapatban (PHP plugins, API, GIT, NodeJs)
Ebben a videókurzusban megnézzük egy valóban összetett webalkalmazás fejlesztését az eddig mutatott technológiák és módszerek alkalmazásával objektum orientált újrahasznosítható kód építésével kliens és szerver oldalon egyaránt.
Ebben a példában egyúttal megtanuljuk alkalmazni a PHP eddig nem ismertetett, de igen hasznos kiegészítőit.
E-mail küldés és kezelés (pl: regisztrációs értesítés és visszaigazolás, egyéb értesítő és összefoglaló E-mail küldés stb.)

Go programozási nyelv alapjai
Szinte bármilyen programozási nyelvet használhatunk a felhőben, de van néhány nyelv, amely kiemelkedik a többi közül. Ilyen a Go, amely az egyszerűségre, megbízhatóságra és hatékonyságra összpontosít. Teljesen nyílt forráskódú nyelv, amely olyan rendszerek alapja, mint a Kubernetes vagy a Docker.
Ez egy bevezető oktatóanyag az egyre népszerűbb Go programozási nyelv világába.

Haladó Python
Gondolkodtál már azon, hogyan írhatnál tisztább, hatékonyabb és karbantarthatóbb kódot Pythonban? Ha a válasz igen, akkor ez az oktatóanyag neked szól!

ITIL 4 – A legfontosabb alapok
A videós oktatóanyag hossza: 2 óra
Az ITIL 4 az IT Infrastructure Library legújabb verziója, amely az informatikai szolgáltatásmanagement világszerte elismert keretrendszere. Az ITIL 4 holisztikus és gyakorlati megközelítést kínál az ügyfelek és az érdekelt felek számára az IT-alapú szolgáltatásokon keresztül történő értékteremtéshez.

Python Adatfeldolgozás
A videós oktatóanyag hossza: 5 óra 56 perc
A Python Adatfeldolgozás egy haladó szintű oktatóanyag, amely azok számára készült, akik már elvégeztek egy bevezető Python képzést.

Python programozás
Az oktatóanyag olyan álláskeresőknek szól, akiknek nincs, vagy csak nagyon érintőleges a programozási tudásuk, és szeretnének egy egyszerűen elsajátítható programozási nyelven keresztül barátkozni az algoritmustervezés és kódolás alapjaival. Terveink szerint az oktatóanyagot elvégzők egyszerű Python nyelvű programokat képesek lesznek megfogalmazni, tudnak keresni, illetve beemelni külső könyvtárakat, illetve attitűdtől függően képesek lesznek megtervezni egyszerű algoritmusokat, legalábbis ismerni fogják az ehhez szükséges leglényegesebb szempontokat.

RPA folyamatautomatizáció UIPATH szoftverrel
Gyorsabb és pontosabb feldolgozás, konzisztens eredmények, költségcsökkentés, magas minőség, skálázhatóság. Mind olyan hívó szavak, amellyel a Robotic Process Automation azaz Robotizált Folyamat Automatizáció betört a piacra és egyre inkább megkerülhetetlenné vált a cégek életében a versenyképességük megőrzésére.
A folyamatok automatizációjára több program érhető el, az egyik legnépszerűbb és ennek megfelelően legelterjedtebb ezek közül a UiPath, amelynek a használatát a videós oktatóanyagban be fogjuk mutatni.

Szoftverfejlesztés
Azon gondolkodsz, hogy informatikussá képzed magad, de fogalmad sincs, hogy neked való-e ez a szakma? Esetleg már meg is született benned a döntés, hogy szoftverfejlesztő leszel, de mielőtt belevágsz, szeretnéd látni a nagyképet? Vagy már vannak ismeretfoszlányaid a programozás világáról, de valahogy nagyon nem áll össze a nagykép, és szeretnéd végre rendszerben látni at IT világgal kapcsolatos dolgokat? Ha bármelyik kérdésre igen a válasz, ez az oktatóanyag neked szól!

Teljes WordPress weboldal építő 2.0
A videós oktatóanyag hossza: 7 óra 58 perc
A-Z-ig teljes WordPress weblapot fogunk felépíteni ezen tanfolyam keretein belül. Megtanítom mik azok az alapok amiket tudni kell tárhely vásárláshoz, hol és hogyan használjuk a különböző funkcióit a WordPress rendszernek kiegészítve remek sablonnal és vizuális lap építővel.

UX/UI design
Az oktatóanyag hossza: 13 óra 5 perc.
A digitális világban a felhasználói élmény (UX) és a felhasználói felület (UI) tervezése kulcsszerepet játszik a sikeres termékek megalkotásában. Ez a tanfolyam átfogó képet nyújt a UX és UI tervezés alapjairól, módszertanairól, és a legfontosabb gyakorlati eszközökről.

Verziókezelés
Minden informatikai projektben, de nyugodtan állíthatjuk, hogy bármilyen projektben, bármilyen adminisztrációt igénylő munka esetében, előbb-utóbb szembesülünk azzal az igénnyel, hogy az elkészült vagy éppen folyamatban lévő munkát eltároljuk valahol.
Ha olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a dokumentációt néhány perc alatt el lehet készíteni, azon soha nem kell változtatni, javitani, sőt, már egy meglévő dokumentáció alapján újat készíteni, akkor nem kerül elő ez a témakör.

WordPress alapozó
A WordPress rendszerén fut az internet 43%-a, ami elég komoly felelősség. Bár egyszerűnek van reklámozva a program, mégis el lehet tölteni hosszú órákat egy-egy funkció keresésével, és még utána is lesznek kérdéseid. Ezt szeretnénk megelőzni és bemutatni, mit-hol kell keresni vagy beállítani ebben a folyamatosan fejlődő rendszerben.